Petronet Akaryakıt İstasyon Yönetim Programı

Üstün Bilgisayar

Petronet

1988 yılında akaryakıt istasyonlarına yönelik, Türkiye de ilk Arka Ofis ve Market yazılımlarını geliştirerek sektörde temellerini atan Petronet, kurulduğu günden bu yana sektördeki başarısını artırarak sürdürmektedir. 28 yıllık bir tecrübe ile yol alan Petronet, hizmet anlayışını her zaman bir adım ileri taşımak için yüksek teknoloji ile ürünlerini geliştirmektedir. Petronet, kurulduğu günden bu yana Akaryakıt Otomasyon Sistemleri'nde sektörün ihtiyaçlarına yönelik doğru çözümler üretmeyi kendisine ilke edinmiştir.

Back Office Yönetim Sistemleri


Yazılım sisteminin iskeletini oluşturan ana modüldür.

•Fatura Takibi

•Genel Muhasebe Entegrasyonu

•Pompacı Vardiya Hesapları

•Akaryakıt Stokları

•Personel Kartları

•Kasa ve Gelir-Gider Hesapları

•Banka ve Çek Hesapları

•Cari Hesapları
Fatura Takibi Kullanıcı fatura işlemlerini program içinde takip etmesine olanak tanıyarak, alış ve satış faturaları işlemlerini kolaylıkla yapabilir, faturaları bilgisayara bağlı yazıcıdan almanızı sağlar. Genel Muhasebe Entegrasyonu Kullanıcı, program içerisinde cari, fatura, çek/senet, kasa ve banka işlemlerinin genel muhasebe programına aktarılması, diğer sistemler ile entegrasyonu kolaylıkla yapar. Pompacı Vardiya Hesapları Saha pompa otomasyonu endeks okuma, manuel endeks girişi, nakit - veresiye - kredi slipleri, vardiya gelir - gideri, ada - personel bazında hesap alma, taşıt taşıma veya filo kartlı yapılan tahsilatlar, vardiya ara kasa teslimatları, döviz alış, vardiya - personel açık - fazla raporu, vardiya toplamlarının tek tek veya toplu raporlanması, sayaçlı satışların grafiksel analizleri. Akaryakıt Stokları Giriş - çıkış kayıtları ve stok analizleri, fire kayıtları, kesafet kayıtları, birim fiyat değişim kayıtları, alış - satış fiyatları kontrolleri, toptan ve sabit pompa fiyat tanımları, tank litre takipleri. Personel Kartları Yönetim, muhasebe, pompa, market, yıkama vb. grup tanımlamaları, avans, vardiya açık - fazlaları, maaş tahakkuk, işe giriş - çıkış takibi, satış primlendirilmeleri, market depo sorumluları takibi, promosyon sorumlulukları takibi. Kasa ve Gelir - Gider Hesapları İşletme ana kasası, döviz kasaları, market vb. alt kasalar, pompa - market vardiya kasası, kasalar arası virman gelir - gider hesapları ve takibi, raporları işletme, personel, yönetim ve kredi giderli, vardiya ara kasa teslimatları, kasa raporları. Banka ve Çek Hesapları Banka TL ve döviz hesap kartları, banka hesabına bağlı pos slip takipleri, bankalar arası virman, havale, yatan - çekilen, çek karneleri, bayi kart hesapları, kesilen, alınan, verilen, takas çekleri portföyü, emanet çek hesapları takibi, pos slip işlemleri (vade komisyon takibi). Cari Hesaplar Müşteri kart bilgileri (tek/grup) takibi, borç alacak kayıtları, vade farkları, veresiye fiş litresel/parasal takipleri, filo kartlar, plaka takipleri, hesap listeleri, fiş - cari hesap - çek - risk, durağan cari hesaplar, limit aşım listeleri, toptan ve veresiye faturalar.

Market kasiyer vardiyalarının ve barkodlu satışların yapıldığı modüldür.

•Market Kasiyer Satış Ekranı

•Market Vardiya Hesapları

•Market Stok Listesi

Bu modül ile; aynı anda birden fazla (bilgisayar bağlantılı yazar kasa veya manuel okuyuculu satış) aynı ekranı yöneticiler, online olarak istasyondan veya uzaktan kendi bilgisayar ekranından izleyebilir. Anlık vardiya satış raporu ve vardiya kasa bakiyesini alabilirler. Market Stokları Alış - satış kayıtları ve stok analizleri, birim fiyat değişim kayıtları, depo tanımları, takipleri, transferleri, toptan ve perakende satış fiyat tanımları, yardımcı birim takipleri (adet, koli, kg, karton, vb.) barkod ve yardımcı barkod tanımları, takibi. Market Stok Listesi Anlık market stok listesi ile mevcut stoklar, depolar, alış-satış fiyatları üzerinden stok değerleri listelenir. Market Kasiyer Satış Ekranı Aynı anda ekranda birden fazla satış ekranı açabilen (kasadaki kuyruğu azaltıp, hızlı satış ve servis imkanı sağlama), turistik bölgelerimiz için; (günlük kur girişi yapıldığı takdirde) farklı döviz birimi ile satış yapabilme. Market Vardiya Hesapları Barkodlu manuel satış, bilgisayar bağlantılı yazar kasa opsiyonu, nakit - veresiye - kredi kartlı satış, ürün miktar görüntüleme, vardiya ara kasa teslimatları, el terminali/manuel sayım işlemleri, barkod - raf etiketi dizayn - yazdırma.

•Otomasyon Sistemi

•Saha Pompa Otomasyonu ve Petronet arasındaki bağlantı modülüdür.

•Veresiye Takip Sistemi

•Veresiye fişlerin sisteme otomatik olarak yazılmasını sağlayan modüldür.

SAHA POMPA OTOMASYONU ve BİTAKEP ARASINDAKİ BAĞLANTI MODÜLÜ Kullanıcı, bu modül sayesinde; anlık satış listesi, personel bazında satış, istasyon verimlilik, primlendirme, satış tutar dağılımlarını listeleme ve raporlama yapar, kontrol eder ve yönetir. AKARYAKIT İSTASYONU ONLINE MOBİL İZLEME MODÜLÜ Bu modül, yöneticinin Android, IOS, vb. işletim sistemleri yüklü olan cep telefonu, tablet pc üzerinden ve/veya uzak internet bağlantısı ile istasyondaki vardiya satışlarını, tutar ve miktar olarak online ve anlık izlemesini ve kontrolünü sağlamaktadır.

Birden fazla istasyonun, tek merkezden online takip edilebilmesini sağlayan sistemdir. İstasyonlarda yapılan günlük işlemler online merkeze iletilir ve muhasebeleşmede kolaylık sağlar. Tek merkezden fatura, cari, çek, senet, POS, tahsilat ve ödeme işlemlerini yapar ve kullanıcıya özel raporlar üretir.


•Gelir - gider ve personel takip kayıtlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

•Merkez ve şube istasyonları bazında, kâr ve envanter kayıtlarını tutar ve raporları alabilirsiniz.

•Tek tek şubelerinizin kâr ve envanter kayıtlarına ulaşabilir, raporlayabilirsiniz.

•Merkezden istasyonlarınıza ve istasyonlarınızdan merkeze online bilgi akışı sağlar.

•Şubelerinizde lokal cari, VTS (Veresiye Takip Sistemi oluşturabilirsiniz.

•Genel muhasebe sisteminize online veri aktarımı sağlar.